• Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Active Registered Voters as of
  • Republicans:
  • Democrats:
  • Others:
  • Total:







Charlotte High School

Student Participant

Veteran

Branch

Alley, Justin

PFC Silas Jessup

Marines

Anders, Alexus

Staff Sgt. Mike Raymond

Air Force

Ayers, Nicolas

Major Sergeant Howard Mack

Navy

Badra, Haya

Sergeant Jim Surber

Army

Badra, Haya

Corpsman Bob Pulver

Marines

Baegel, Chery

Staff Sgt. Mike Raymond

Air Force

Barnhart, Dustin

Colonel Ray Starsman

Army

Bohn, Brittany

Sergeant Ed Vuolo

Army

Bray, Bailey

WAAF Elizabeth Adams

Royal Air Force

Chavarria, Kendall

Sergeant Ken Budd

Marines

Clark, Dominick

Sergeant Randall Martin

Marines

Cogswell, Shyanne

Captain Glen Berree

Navy

Cooper, Cainyn

Sergeant Rudy Raymond

Marines

Corbett, Destiny

Staff Sgt. Joseph Smith

Army

Cordell, Christian

Captain John Arens

Merchant Marines, Army, Navy

Cunanan, Jonathan

Colonel Bob Carroll

Army

Cushman, Vaughn

Sergeant James Estep

Air Force

De Bruyn, Josh

Master Sergeant Pat Farino

Army

DeLauri, Gina

Captain Jim Williams

Navy

Dutton, Kelsea

PFC Dominic Socci

Army

Dutton, Kelsea

Corporal Robert Borboro

Army

Edwards, Cassidi

Colonel Dominic Ruggerio

Army

Edwards, Cassidi

Lt. George Kalaf

Air Force

Elliott, Matt

Master Chief Ricardo Sanvictores

Navy

English, Jacob

Sonarman Charlie Parsons

Navy, Coast Guard

Evans, Grady

Corporal Robert Stilson

Marines

Evans, Rori

Sergeant Ruth Russell

Army

Evans, Rori

Sonarman Charlie Parsons

Navy, Coast Guard

Fining, Samantha

Deputy John O’Sullivan

Army, National Guard

Fox IV, Frederick

Major Sergeant Howard Mack

Navy

Garcia, Alex

Lt. Colonel Ron Dudley

Air Force

Glover, Karie

Lance Cpl. Chali Wolfrom

Marines

Glover, Karie

Sergeant Clarence Tuma

Army

Glover, Karie

Corporal Gwen Sieg

Army

Goulding, Lara

Captain John Arens

Merchant Marines, Army, Navy

Grange, Makayla

Sergeant Jim Surber

Army

Hamza, Patricia

Lt. Commander Christ Nielsen

Navy

Hays, Jacob

Radioman Glenn Meyers

Merchant Marines

Heminger, Camryn

Warrant Officer Jim Stivers

Coast Guard

Howard, Andrew

Sergeant Bill Langley

Air Force

Jaworski, Jaedon

Lt. Commander Jay Stuart

Navy

Johnson, Brett

Sergeant Rudy Raymond

Marines

Kern, Brandon

Electrician’s Mate Donald Schilke

Marines

Kinzer, Karly

Cwo-4 Bill Wyld

Navy

Kukuk, Amanda

PVT Anthony DiGregorio

Army

Laurin, Jimmy

Lt. Marie Sgriccia

Army

Lewandowski, Makenzie

Specialist 4th Class Dale Tauer

Army

Lockett, Taylor

Sergeant Pete Peterson

Marines

Long, Briona

Lance Cpl. Chali Wolfrom

Marines

Lubin, Scheyanne

Staff Sgt. Mike Raymond

Air Force

Lunsford, Daulton

Captain Jim Williams

Navy

Lunsford, Daulton

PFC Dominic Socci

Army

Macq, Elizah

3rd Engineer Harold Power

Merchant Marines

Mael, Lynsey

SPC-4 Don Miller

Army

Mattlia, Jackie

Sergeant Eugene Schweiss

Air Force

McBride, Chelsea

Sergeant Clarence Tuma

Army

Mead, Aubrie

Corpsman Bob Pulver

Marines

Miller, Marc

Sergeant James Estep

Air Force

Nardi, Stephanie

Lt. Commander Jay Stuart

Navy

Nardi, Stephanie

Captain Michael Clarity

Navy

Newhouse, Megan

Sergeant Stan Smith

Marines

Nicklus, Kellie

Captain Bill Reddel

Navy

Nore, Lepskey

PFC Robert Crossley

Marines

Perez, Carlos

Sergeant Brian Nethery

Army

Peters, Hannah

Captain Bruce Owens

Navy

Philpot, Kayla

Fireman 3rd Class William Hallo

Navy

Pierre- Toussaint, Fabrice

Warrant Officer Jim Stivers

Coast Guard

Powell, Dyanna

Sergeant Tommy Hammond

Air Force

Pressley, Hunter

SPC-4 Donald Hirkey

Army

Roger, Bealah

Corporal Gwen Sieg

Army

Rogers, Christopher

Corporal Robert Stilson

Marines

Romano, Derek

Lt. James Dundas

Navy

Ross, Michael

Cwo-4 Bill Wyld

Navy

Russell, Amy

Sergeant Ruth Russell

Army

Santiago, Elias

PVT Barney Jimerson

Army

Santiago, Elias

Sergeant, Glenn Fackler

Army

Saunders, Courtney

Master Chief Ricardo Sanvictores

Navy

Seadorf, Jeremy

Sergeant Sam Wenzel

Army

Shepard, Chase

Sergeant Tommy Hammond

Air Force

Smarsh, Sierra

PFC Gordon Gade

Army

Stephen, George

Special Forces Tom Poole

Army

Stoquert, Gregory

Sergeant James Heskett

Air Force

Stroud, Shelby

Lt. Colonel Ron Dudley

Air Force

Sutphin, Jordan

Sergeant Eddy Edwards

Air Force

Sweeris, Alexis

Sergeant Sam Wenzel

Army

Thompson, Robert

Sergeant Bobbie Caho

Army

Trexler, Jason

Lt. Harlan Twible

Navy

Vaughn, Ian

Airman 2nd Class John Langley

Air Force

Vicens, Johnathan

Captain John Arens

Merchant Marines, Army, Navy

Vignolini, Antonio

Staff Sgt. Joseph Smith

Captain Stanley Ackerman

Army

Air Force

White, Alexis

Lt. Marie Sgriccia

Army

Wikoff, Barbara Ann

Colonel George French

Air Force

Wilhite, Harlie

PFC Silas Jessup

Marines

Wise, Austin

Colonel Dominic Ruggerio

Army

Wutz, Jacob

Sergeant Stan Smith

Marines

Zawol, Taylor

Sergeant Pete Peterson

Marines