• Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Dynamic Rotator
  • Active Registered Voters as of
  • Republicans:
  • Democrats:
  • Others:
  • Total:



 
Port Charlotte High School

Student Participant

Veteran

Branch

Ackert, Brianna

Sergeant Sam Wenzel

Army

Albert, Anna

Sergeant Ed Vuolo

Army

Aleman, Angeles

PVT Anthony DiGregorio

Army

Alvarado, Ezequiel

Lt. William Hughes

Air Force

Alvardo, Aida

Sergeant Bobbie Caho

Army

Andrews, Bishop

SPC-4 Don Miller

Army

Arisme, Danielle

3rd Engineer Harold Power

Merchant Marines

Arismo, Donevan

Sergeant Brian Nethery

Army

Baermann, Kimberly

Special Forces Tom Poole

Army, CIA

Balsecoe, Victor

Master Chief Ricardo Sanvictores

Navy

Bauch, Edward Patrick

Corporal Robert Stilson

Marines

Beosiey, Brandon

Lt. Commander Christ Nielsen

Navy

Betts, Angenetta

Lt. James Julian

Navy

Blackwood, Chynna

Corporal Gwen Sieg

Army

Blakeney,Courtney

Sergeant Bill Langley

Air Force

Boggs, Destiny

PFC Gordon Gade

Army

Bohn, Brittany

Sergeant Ed Vuolo

Army

Boston, Thaddeus

PFC Silas Jessup

Marines

Brightman, Corey

Sergeant Bill Langley

Air Force

Cabrales, Michael

Sergeant Bobbie Caho

Army

Carter, Austin

Master Chief Ricardo Sanvictores

Navy

Castaneda, Rafael

Sergeant Eddy Edwards

Air Force

Celis, Francine Ann

Sergeant Eugene Schweiss

Air Force

Chandler, Bryce

Deputy John O’Sullivan

Army, National Guard

Chloewinski, Camille

Lt. James Dundas

Navy

Christiano, Nick

Colonel Bob Carroll

Army

Clemente, Anthony

Sergeant James Estrep

Air Force

Coffee, Kevin

Sergeant Clarence Tuma

Army

Combe, Sabrina G

Fireman 3rd Class William Hallo

Navy

Cupo, James

Electrician’s Mate Donald Schike

Marines

Cuzier, Cayen

Sergeant Jim Surber

Army

Dalbora, Kamryn

Corpsman Bob Pulver

Marines

Delienne, Mafalson

Staff SGT Joseph Smith

Army

Donaldson, Rebecca

Lt. William Hughes

Air Force

Famvlaro, Sydney

Colonel Bob Carroll

Army

Ferrentino, Danielle

Captain Stanley Ackerman

Air Force

Flores, Shaylin

PVT Barney Jimerson

Army

Francis, Tyler

Corporal Robert Borboro

Army

Gerfosky, Delaney

PFC Gordon Gade

Army

Griffiths, Andrew

Colonel Ray Starsman

Army

Guinn, Tiffany

Sergeant James Heskett

Air Force

Gutierrez, Meleesa

SPC-4 Donald Hirkey

Army

Hagerty, Samantha

Sergeant Pete Peterson

Marines

Helble, Stephanie

Sergeant Ken Budd

Marines

Hepner, Benjamin

Captain Glen Berree

Navy

Herbert, Evangeline

WAAF Elizabeth Adams

Royal Air Force

Hicks, Jonathan

Captain Glen Berree

Navy

Hidalgo, Elizabeth

Sergeant Ruth Russell

Army

Higinbotham, Mark

PVT Anthony DiGregorio

Army

Houmis, Joseph

Captain Bruce Owens

Navy

Jackson, Kobe

Lt. Colonel Ron Dudley

Air Force

Jackson, Markia

Colonel George French

Air Force

Jamieson, Tyler

Captain Bill Reddel

Navy

Jimenez, Angela

Colonel George French

Air Force

Joseph, Keruyn

Lt. George Kalaf

Air Force

Khaleel, Jacob

Sergeant James Heskett

Air Force

Kirby, Ronnie

Captain Glen Berree

Navy

Kirshy, Thomas

Lt. Commander Jay Stuart

Navy

Kowalski, Jessica

Sergeant Stan Smith

Marines

Lankford, Ben

Sergeant Rudy Raymond

Marines

Laphem, Skyler

PFC Robert Crossley

Marines

Lecorps, Christopher

Captain Michael Clarity

Navy

Little, Brittany

Sergeant Bill Langley

Air Force

Loveless, Ashley

SPC-4 Don Miller

Army

Mackie, Kaine

Lt. Harlan Twible

Navy

Magnuson,Kathy

Sergeant Ed Vuolo

Army

Marcelin, Nachebea

Sergeant Brian Nethery

Army

Martinez, Cheyanne

Radioman Glenn Meyers

Merchant Marines

McNeil, Mariah

Deputy John O’Sullivan

Army, National Guard

Means, Michael

Corporal Robert Borboro

Army

Medina, Justin

Captain Bruce Owens

Navy

Miller, Icesis

Fireman 3rd Class William Hallo

Navy

Morales, Shelby

Specialist 4th Class Dale Tauer

Army

Moran- During, Harley

Staff SGT Mike Raymond

Air Force

Morris, Makenzie

Sergeant James Estrep

Air Force

Muse, Mikelah

Captain Bill Reddel

Navy

New, Taylor

Sergeant Ken Budd

Marines

Oakley, Crystal

Lt. Harlan Twible

Navy

Osborne, Phantasia

Sonarman Charlie Parsons

Navy, Coast Guard

Panosky, Dylan

3rd Engineer Harold Power

Merchant Marines

Parker, Christian

Lt. James Julian

Navy

Peterson, Jamie

Lt. Marie Sgriccia

Army

Philips, Riker

Airman 2nd Class John Langley

Air Force

Pulliam, Brooke

Captain Jim Williams

Navy

Quick, Ryan

Sergeant Randall Martin

Marines

Reckhill, Mallory

Captain Stanley Ackerman

Air Force

Rice, Eric M

Lt. James Julian

Navy

Ritchie, Ariel

Captain John Arens

Merchant, Marines, Army, Navy

Roe, Caleb

Electrician’s Mate Donald Schike

Marines

Russel, Malia

Master Sergeant Pat Farino

Army

Schwartz, Eric

PVT Barney Jimerson

Army

Scott, Emily

Sergeant Major Howard Mack

Navy, Army

Serra-Cruz, Maridelys

Lt. Commander Christ Nielsen

Navy

Shaffer, Alaina

PFC Robert Crossley

Marines

Shatney, Bailey

Sergeant Eugene Schweiss

Air Force

Skowronek, Zoie

Captain Glen Berree

Navy

Stebbing, Shelley

Warrant Officer Jim Stivers

Coast Guard

Stricklong, Arizona

PFC Dominic Socci

Army

Stufer, Tanya

Lt. James Dundas

Navy

Torres, Nicole

Master Sergeant Pat Farino

Army

Tran, Tammy

Sergeant Eddy Edwards

Air Force

Violka, Brittany

Sergeant Tommy Hammond

Air Force

Walchle, Wyatt

Sergeant Glenn Fackler

Army

Walker, Derek

Sergeant Glenn Fackler

Army

Washington, Matt

Lt. George Kalaf

Air Force

Weber, Tammy

Radioman Glenn Meyers

Merchant Marines

Whitney, Randal

Captain Glen Berree

Navy

Williams, Dheneka

WAAF Elizabeth Adams

Royal Air Force

Williams, Donica

Colonel Dominic Ruggerio

Army

Wright, Meighan

Lance CPL Chali Wolfrom

Marines

Yunis, Brennen

Sergeant Randall Martin

Marines

Zidor, Phaimur

Lt. William Hughes

Air Force